Generalny remont balkonu

Remont balkonu Warszawa

Balkony mają wpływ na wygląd całej elewacji budynku i dlatego tak ważne są ich regularne remonty. Balkony są narażone na różnorodne czynniki atmosferyczne i mogą ulec zniszczeniu szybciej niż inne części budynku.

Balkony to miejsca, które szczególnie narażone są na działanie wilgoci (woda, śnieg, mróz), zmiennej temperatury i promieni UV. Czynniki te mogą spowodować uszkodzenia w warstwie hydroizolacyjnej, co przyczynia się do jej nieszczelności. Przenikająca woda niszczy nie tylko beton (pękanie, utrata właściwości mechanicznych), ale również zbrojenie.

Na skutek zmiennych warunków atmosferycznych, dochodzi do dużych naprężeń materiału okładzinowego, co może skutkować zniszczeniem konstrukcji balkonów.

Balkon z uszkodzoną hydroizolacją staje się również źródłem problemów dla konstrukcji budynku – w efekcie zawilgocenia ścian dochodzi do osłabienia ich wytrzymałości, rozwoju pleśni oraz niszczenia elementów wykończeniowych elewacji, a wewnątrz – np. powłok malarskich i tapet. Z tego powodu balkon należy zabezpieczyć bardzo starannie, stosując wysokiej jakości materiały.

Czynniki zwiększające ryzyko przeprowadzenia remontu balkonu

Najczęściej, narażone na uszkodzenia są balkony domów, bloków budowanych do lat 90 ( słabe materiały albo ich brak, niedbałe wykonawstwo). Sygnałem wskazującym konieczność remontu lub powstanie uszkodzeń są spękane klawiszujące płytki, czy wyszczerbione rogi łączenia płytek.

Niekorzystny wpływ na konstrukcję balkonów ma jego długotrwałe zawilgocenie. Jego przyczyną jest najczęściej zatrzymywanie się wody, a więc brak spadku lub za mały spadek. W rezultacie, nadmierne zawilgocenie może prowadzić do uszkodzenia lub zniszczenia konstrukcji.

Czynniki świadczące o potrzebie remontu:

  • Długo schnące plamy na powierzchni balkonów (np. po opadach deszczu).
  • Pękająca spoina (fuga) miejscach zatrzymania wody.
  • Zmiana barwy podłoża.
  • Pęknięcia, odspojenia płytek.

Remonty balkonów w Warszawie

Oferujemy profesjonalne remonty balkonów w Warszawie i okolicach wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów posiadających bogate doświadczenie w tego typu pracach.

Przed przystąpieniem do prac gruntownie analizujemy problem i dobieramy odpowiednią technologie naprawy. Bazujemy na systemach naprawczych renomowanych producentów, dzięki czemu możemy zapewnić wysoką jakość i gwarancję prawidłowego wykonania.

Dzięki zastosowaniu technik dostępu linowego jesteśmy w stanie wykonać remont balkonu szybko i sprawnie, pomijając fakt ustawiania rusztowania, które znacznie zwiększa koszty.

W ramach usług proponujemy:

  • generalny remont balkonu,
  • kompleksowe realizacje napraw płyt balkonowych oraz wierzchnich warstw,
  • zbijanie odspojonych fragmentów tynków,
  • uzupełnianie ubytków tynku,
  • reprodukcja tynków,
  • malowanie tynków.

Generalny remont balkonu Warszawa i okolice

ul. Syreny 14
01-132 Warszawa
+48 504 050 966
+48 509 639 359

remont balkonu w warszawie
remonty balkonów
generalny remont balkonu

Zaufali nam