Hydroizolacja tarasów

Izolacje tarasów Warszawa

Tarasy są elementem architektonicznym powszechnie wykorzystywanym w nowoczesnym budownictwie. W dużej mierze tarasy pełnią funkcję rekreacyjną, zapewniają użytkownikowi swobodę wypoczynku. W budownictwie komercyjnym często pełnią funkcje ogródków restauracyjnych.

Aby taras mógł w pełni spełniać swoją rolę, kluczową kwestią jest wykonanie prawidłowej hydroizolacji. Rzetelnie wykonana hydroizolacja gwarantuje długoletnie i bezproblemowe użytkowanie.

Niewłaściwe wykonanie hydroizolacji tarasu może powodować szereg problemów, których symptomami są:

  • Pojawianie się zacieków na ścianach lub sufitach, co wskazuje na przenikanie wody
  • Spękania i odpryski fug
  • Odspojenia płytek ceramicznych
  • Występowanie białych nalotów na fugach

Właściwa hydroizolacja balkonu zabezpiecza go przed:

  • Zniszczeniem okładzin ceramicznych, co prowadzi do odpadania płytek.
  • Korozją konstrukcji zbrojnej balkonu.
  • Przenikaniem wilgoci, co prowadzi do powstawania grzybów i pleśni.
  • Stratą ciepła.

Izolacja przeciwwilgociowa balkonów lub tarasów musi być wytrzymała, odporna na stałe zawilgocenie i elastyczna, ponieważ jest narażona na niesprzyjające warunki atmosferyczna.

System izolacji przede wszystkim pozwala na bezpieczne użytkowanie balkonu lub tarasu przez wiele lat. Hydroizolacja zapobiega przenikaniu wody oraz wilgoci w sam środek struktury, co znacznie wpływa na ochronę płyty konstrukcyjnej. Dzięki temu nie pojawiają się na niej ślady korozji, przecieki ani nie rozwijają się niebezpieczne dla otoczenia mikroorganizmy.

Obiekty takie jak balkony czy tarasy różnią się od siebie wielkością, rodzajem podłoża, konstrukcją. Wszystko to ma wpływ na wybór odpowiednich materiałów i sposobów realizacji.

Na trwałość wykonania tarasu ma wpływ wiele czynników, aczkolwiek do najważniejszych trzeba zaliczyć prawidłowy dobór materiałów oraz jakość i rzetelność wykonania. Nie spełnienie tych kryteriów w perspektywie czasu doprowadzi do konieczności naprawy tarasu.

Hydroizolacja tarasu Warszawa

Stosujemy kompleksowe systemy naprawcze umożliwiając uszczelnianie tarasów w różnych technologiach. Stosujemy materiały renomowanych producentów, oferując przy tym pełne doradztwo i wiedzę specjalistyczną.

Dysponując odpowiednim zapleczem technicznym oraz wiedzą zdobytą na szkoleniach i popartą doświadczeniem, gwarantujemy wykonanie prac na wysokim poziomie. Zależy nam na tym, aby klient był zadowolony i polecał nas dalej.

Izolacje tarasów

Uszczelnianie tarasów Warszawa

ul. Syreny 14
01-132 Warszawa

+48 504 050 966

Zaufali nam