Hydroizolacja balkonów

Izolacja balkonów Warszawa

Balkony to elementy architektoniczne budynku najbardziej narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego też wymagają szczególnie starannie wykonanej hydroizolacji.

Właściwa hydroizolacja balkonu zabezpiecza go przed:

  • Zniszczeniem okładzin ceramicznych, co prowadzi do odpadania płytek.
  • Korozją konstrukcji zbrojnej balkonu.
  • Przenikaniem wilgoci, co prowadzi do powstawania grzybów i pleśni.
  • Stratą ciepła.

Izolacja przeciwwilgociowa balkonów lub tarasów musi być wytrzymała, odporna na stałe zawilgocenie i elastyczna, ponieważ jest narażona na niesprzyjające warunki atmosferyczna.

System izolacji przede wszystkim pozwala na bezpieczne użytkowanie balkonu lub tarasu przez wiele lat. Hydroizolacja zapobiega przenikaniu wody oraz wilgoci w sam środek struktury, co znacznie wpływa na ochronę płyty konstrukcyjnej. Dzięki temu nie pojawiają się na niej ślady korozji, przecieki ani nie rozwijają się niebezpieczne dla otoczenia mikroorganizmy.

Obiekty takie jak balkony czy tarasy różnią się od siebie wielkością, rodzajem podłoża, konstrukcją. Wszystko to ma wpływ na wybór odpowiednich materiałów i sposobów realizacji uszczelniania balkonu.

Na trwałość wykonania balkonu ma wpływ wiele czynników, aczkolwiek do najważniejszych trzeba zaliczyć prawidłowy dobór materiałów oraz jakość i rzetelność wykonania. Nie spełnienie tych kryteriów w perspektywie czasu doprowadzi do konieczności naprawy i uszczelnienia balkonu.

Jak rozpoznać czy balkon wymaga naprawy

Jeśli na spodniej płycie balkonowej pojawiają się odspojenia tynków, wilgotne przebarwienia lub białe naloty a okładziny ceramiczne pękają to znak, że balkon wymaga natychmiastowej naprawy.

Decydując się na wykonanie napraw balkonu trzeba przeanalizować wiele aspektów. Pierwszym a zarazem najważniejszym jest wybranie odpowiedniego systemu naprawczego. Obecnie na rynku jest wiele rozwiązań, które znacznie się od siebie różnią, dlatego wybór systemu należy zostawić fachowcom.

Hydroizolacje balkonów Warszawa

Nasza firma oferuje wykonanie hydroizolacji balkonów świeżo wybudowanych jak również tych, które wymagają przeprowadzenia naprawy.

Dysponujemy ekipą specjalistów z bogatym doświadczeniem, co przekłada się na jakość, terminowość i estetykę wykonania.

Uszczelnianie balkonów Warszawa

ul. Syreny 14
01-132 Warszawa

+48 504 050 966

Zaufali nam